Τα αποτελέσματα της Κυριακής (6/2) και η βαθμολογία στην Α1 ΕΠΣΗ!

Νίκες με «τριάρες» για ΑΕ Κατσαμπά, ΑΟ Τυμπακίου και ΠΑΟ Κρουσώνα.

Πολλές και σημαντικές αναμετρήσεις ενόψει της δύσκολης συνέχειας περιελάμβανε το σημερινό πρόγραμμα για τη 19η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ, με τους ΠΑΟ Κρουσώνα, ΟΦΑ, ΑΟΤ και ΑΕ Κατσαμπά να πανηγυρίζουν σπουδαίες νίκες.

Πιο συγκεκριμένα, στα Μάλια ο ΟΦΑ πήρε σπουδαίο «διπλό» με μεγάλη ανατροπή (2-3) επί του ΠΑΝΟΜ! Ήταν ο Δρίτσας που έδωσε αρχικά το προβάδισμα στους γηπεδούχους, με τον Φρόκου να ισοφαρίζει στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους για τον ΟΦΑ. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Περογαμβράκης έκανε το 2-1 δίνοντας εκ νέου το προβάδισμα στον ΠΑΝΟΜ, αλλά ο ΟΦΑ δεν τα παράτησε καταφέρνοντας να γυρίσει το ματς με τους Μουρτσάκη και Κουσκόφ στο 65ο και στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στις Ασίτες, η ομώνυμη ομάδα γνώρισε την ήττα από την ανώτερη ΑΕ Κατσαμπά με 0-3! Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν γρήγορα με το γκολ του Βαρδονικολάκη βάζοντας από νωρίς τις βάσεις της σημαντικής για εκείνους νίκης. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσαν στο τελευταίο δεκάλεπτου του αγώνα οι Τσαφαντάκης και Νικολάου.

Νίκη με 3-0 πανηγύρισε και ο ΠΑΟ Κρουσώνα στην εντός έδρας αναμέτρηση κόντρα στη Μινωική. Ένα… καυτό εξάλεπτο έφτανε για τους γηπεδούχους με τον Παπαδιό να ανοίγει το σκορ στο 30΄, τον Καλαϊτζάκη στο 34΄ να διπλασιάζει τα τέρματα του ΠΑΟΚ και τον Ανωγειανάκη να διαμορφώνει το τελικό 3-0 στο 36ο λεπτό της αναμέτρησης.  Νίκη με ίδιο σκορ πήρε και ο ΑΟ Τυμπακίου στην έδρα του ΕΓΟΗ με τους Μεταξάκη (δύο γκολ) και Ζαφείρη να βρίσκονται στον πίνακα των σκόρερ.

Μοναδική αναμέτρηση στην οποία δεν προέκυψε νικητής ήταν μεταξύ των Μοιρών με τα Δειλινά,  με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 1-1 μετά τα γκολ του Οικονομάκη για τους γηπεδούχους και του Κλίνη με πέναλτι για τους φιλοξενούμενους.