Συνδεθείτε μαζί μας

GRAND SLAM

Το σημερινό πρόγραμμα στο Roland Garros

Η Μαρία Σάκκαρη αντιμετωπίζει την Karolina Muchova

Η Μαρία Σάκκαρη θα προσπαθήσει να συνεχίσει την πορεία της στο φετινό Roland Garros σήμερα, αντιμετωπίζοντας την Karolina Muchova στον δεύτερο αγώνα του Suzanne Lenglen, γύρω στις 13:30 με 14:00 ώρα Ελλάδας.

Θα προηγηθεί ο αγώνας της Aliaksandra Sasnovich με την Emma Raducanu, που θα ανοίξει το πρόγραμμα του δεύτερου μεγαλύτερου γηπέδου του Roland Garros στις 12:00.

Στο Suzanne Lenglen θα παίξει και ο Novak Djokovic, που μετά τη Σάκκαρη θα αντιμετωπίσει τον Alex Molcan, ενώ το πρόγραμμα του γηπέδου θα κλείσει η αναμέτρηση του Sebastian Korda με τον Richard Gasquet.

Στο Philippe Chatrier η δράση θα αρχίσει στη μια, με τον αγώνα της Angelique Kerber κόντρα στην Elsa Jacquemot. Στη συνέχεια ο Alexander Zverev θα παίξει με τον Sebastian Baez, ενώ θα ακολουθήσει η αναμέτρηση της Belinda Bencic με την Bianca Andreescu.

Στον νυχτερινό αγώνα της 4ης ημέρας, ο Rafael Nadal θα αντιμετωπίσει στο Philippe Chatrier τον Corentin Moutet, στις 21:45 ώρα Ελλάδας.

Στο Philippe Mathieu ξεχωρίζει η αναμέτρηση του Carlos Alcaraz με τον Albert Ramos Vinolas, που θα είναι ο 3ος στο γήπεδο, ενώ αύριο θα αγωνιστούν ακόμα για τον 2ο γύρο οι Felix Auger-Aliassime, Victoria Azarenka, Diego Schwartzman, Grigor Dimitrov (με τον Borna Coric) και Cameron Norrie.

Οι αγώνες του Roland Garros μεταδίδονται στις συχνότητες του Eurosport και στο Eurosport Player. 

Το πρόγραμμα της Τετάρτης (25/05):

Philippe Chatrier (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Angelique Kerber [21] v. Elsa Jacquemot
2) Alexander Zverev [3] v. Sebastian Baez
3) Belinda Bencic [14] v. Bianca Andreescu

(όχι πριν τις 21:45)
4) Corentin Moutet v. Rafael Nadal [5]

Suzanne Lenglen (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Aliaksandra Sasnovich v. Emma Raducanu [12]
2) Karolina Muchova v. Maria Sakkari [4]
3) Novak Djokovic [1] v. Alex Molcan
4) Sebastian Korda [27] v. Richard Gasquet

Simonne Mathieu (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) John Isner [23] v. Gregoire Barrere
2) Coco Gauff [18] v. Alison Van Uytvanck
3) Albert Ramos Vinolas v. Carlos Alcaraz [6]
4) Camila Osorio v. Diane Parry

Court 14 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Victoria Azarenka [15] v. Andrea Petkovic
2) Bernabe Zapata Miralles v. Taylor Fritz [13]
3) Sorana Cirstea [26] v. Sloane Stephens
4) Grigor Dimitrov [18] v. Borna Coric

Court 7 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Felix Auger-Aliassime [9] v. Camilo Ugo Carabelli
2) Amanda Anisimova [27] v. Donna Vekic
3) Jaume Munar v. Diego Schwartzman [15]
4) Daria Saville v. Petra Kvitova [32]

Court 6 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Olga Danilovic v. Jil Teichmann [23]
2) Cameron Norrie [10] v. Jason Kubler
3) Katerina Siniakova v. Leylah Fernandez [17]
4) Botic Van De Zandschulp [26] v. Fabio Fognini

Court 9 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Aljaz Bedene v. Pablo Cuevas
2) Ajla Tomljanovic v. Varvara Gracheva

Court 12 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Borna Gojo v. Filip Krajinovic
2) Marie Bouzkova v. Elise Mertens [31]

Court 13 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Hugo Dellien v. Karen Khachanov [21]
2) Beatriz Haddad Maia v. Kaia Kanepi
3) Brandon Nakashima v. Tallon Griekspoor
4) Magda Linette v. Martina Trevisan


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το GRAND SLAM