ΚΡΗΤΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Πήραν την πρόκριση στην επόμενη φάση οι Γούβες

Την πρόκριση στην επόμενη φάση πανηγύρισαν οι Γούβες επικρατώντας με 4-2 των Κουνάβων.

Σε μια συναρπαστική αναμέτρηση για το κύπελλο ΕΠΣΗ, οι Γούβες πήραν την πρόκριση επικρατώντας με 4-2 των Κουνάβων.

Όλα έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο με τον Νόκα να πλασάρει σε κενή εστία για το 1-0 των γηπεδούχων. Η απάντηση των φιλοξενούμενων δεν άργησε με τον Χανιωτάκη να ισοφαρίσει σε 1-1 στο 63΄. Στη συνέχεια οι Γούβες πήραν και πάλι το προβάδισμα  με τον Χρήστο, αλλά οι Γούβες ισοφάρισαν εκ νέου σε 2-2 με τον Αρβανίτη στο 73ο λεπτό.

Στο 78΄ οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν για τρίτη φορά το προβάδισμα στο σκορ με τον Νερατζάκη, ενώ στο 85΄ ο Κάββαλος έκανε το 4-2 και σφράγισε την πρόκριση για την ομάδα του στην επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΗ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Γούβες: Σαβουϊδάκης, Κάβαλος, Πετρόφ, Αμανάκης, Χρήστου, Γαρεφαλάκης, Νερατζάκης Α., Ζαμπετράκης(55΄ Καναβάκης), Νερατζάκης Δ., Β. Νόκα, Αυγουστίν Τσικολάι

Κουνάβοι: Σημαιάκης, Σαφάρ, Τζαγκαράκης Γ., Τζαγκαράκης Γ., Βαρδάκης, Κυπριωτάκης, Ψυχογιός, Χανιωτάκης, Πρεντούλης, Γκιαουράκης, Φουλεδάκης