Πρόκριση στα πέναλτι για τον ψυχραιμότερο Δία κόντρα στο Ασήμι

Μεγάλος πρωταγωνιστή ο Αλνασάν που απέκρουσε δύο πέναλτι και σκόραρε και ένα.

Παρά το τελικό 0-0 σε κανονική διάρκεια και παράταση, τόσο το πρώτο ημίχρονο, όσο και το δεύτερο υπήρχαν αρκετές ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες αλλά τερματοφύλακες και αστοχία κράτησαν το μηδέν στον αγώνα.

Στην παράταση ο ρυθμός έπεσε με τις δύο ομάδες να έχουν πιο παθητικό ρόλο μη θέλοντας να δεχτούν το γκολ που θα τους απέκλειε από τη συνέχεια στον θεσμό. Έτσι το 0-0 έμεινε μέχρι τέλους και το παιχνίδι οδηγήθηκε στα πέναλτι.

Εκεί ο Δίας με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Αλνασάν, ο οποίος έπιασε δύο πέναλτι και μάλιστα ευστόχησε και σε ένα, πήρε την πρόκριση με 3-1 στην επόμενη φάση του θεσμού! Για τους νικητές σκόραραν από την άσπρη βούλα ακόμα οι Χουρδάκης και Χριστιανίδης!

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Δίας: Αλανσάν, Κάββαλος, Ρουμελιώτης, Αλεξόπουλος, Γουργουλάς(46΄ Τριανταφύλλου), Μπουρμπουδάκης, Αποστολάκης, Κεγιαδάκης, Χουρδάκης, Παπαδάκης, Χριστιανίδης

Κόρακας: Φραγκιαδάκης, Σαβιολάκης(98΄ Λιμοτυράκης), Σταυρουλάκης, Ρινακάκης, Τσιπερής, Φιντιχάκης, Μαρκάκης, Μελετάκης, Μουσάκου, Δαριβιανάκης, Φισέκου