Τα αποτελέσματα της Κυριακής (31/10) και η βαθμολογία στην Α1 ΕΠΣΗ!

Επέστρεψε στην κορυφή ο καταιγιστικός ΠΑΟ Κρουσώνα, σπουδαίο «διπλό» για Ασίτες.

Καταιγιστικός για μια ακόμα μια αγωνιστική ήταν ο ΠΑΟ Κρουσώνα ο οποίος διέσυρε στην έδρα του με 9-0 την Τριτωνία! Με αυτήν τη νίκη οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 17 βαθμούς, επέστρεψαν στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα και παρέμειναν αήττητοι. Τα γκολ της ευρείας για τον ΠΑΟ Κρουσώνα σημείωσαν οι Πήλιος (3΄, 24΄), Κενδριστάκης (10΄, 33΄), Μαραθιανός (14΄, 47΄, 85΄) και Σακλαμάκης Σ. (57΄, 70΄).

Όλα μοιρασμένα στη Βαγιά με τον ΕΓΟΗ και τα Δειλινά να μένουν ισόπαλοι 2-2. Αρχικά είχαν προηγηθεί στο σκορ οι γηπεδούχοι με τον στο 31΄, με τον Κλίνη να φέρνει μόλις τέσσερα λεπτά μετά το ματς στα ίσα. Την ανατροπή για τους φιλοξενούμενους ολοκλήρωσε ο Μιχελάκης στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης, αλλά ο ΕΓΟΗ κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 με τον Παναούση στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης αποσπώντας με αυτόν τον τρόπο το βαθμό της ισοπαλίας.

Σπουδαίο «διπλό» για της Ασίτες που επικράτησαν με 2-3 του Ανθεστίωνα στο Θραψανό. Εκείνοι που βρήκαν πρώτοι το δρόμο προς τα δίχτυα ήταν οι φιλοξενούμενοι με τον Κοτζαδάκη στο 20΄, αλλά ο Ανθεστίων ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο καταφέρνοντας να γυρίσει το ματς (2-1) με τα γκολ των Στρατάκη και Χριστοφοράκη στο 49ο και στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης αντίστοιχα. Οι φιλοξενούμενοι όμως δεν παράτησαν το ματς και με τον Κοτσαδάκη να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 80΄ έκαναν το 2-2, ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή (2-3) και να πάρουν τρεις σπουδαίους βαθμούς σε μια δύσκολη έδρα.

Ανατρεπτική επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για τη Δαμάστα η οποία επιβλήθηκε με 3-2 της Χερσονήσου στην έδρα της. Τα γκολ της νίκης των γηπεδούχων, παρότι οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ με γκολ του Χαλκιαδάκη Γ. στο 3ο΄, πέτυχαν οι Μπαντούνας (35΄, 85΄) και Τζουβάρας (75΄).